Tenisky Floris van Bommel pre Big Green Egg

198,00 €
s DPH Dodanie do 2-4 dní
Veľkosť topánok
Množstvo
Dostupnosť: Na sklade

 

Doručenie tovaru do 48 hodín

 

14-dňová lehota na vrátenie tovaru

Ako sa tvorili Big Green Egg tenisky alebo ako vhodne obuť gurmánov od zeleného vajíčka?

...Ľudia z Big Green Egg vyzvali Florisa van Bommel a jeho dizajnérsky tím, aby pretavili jedinečné vlastnosti veľkého zeleného vajíčka Big Green Egg do tvaru tenisky.

Floris o topánke: "Dizajn sme riešili pekne tematicky. Počas nášho výskumu sme si všimli veselo sa vlniaci sa oblak dymu, ktorý vychádzal z komína Big Green Egg. A tento dym sa stal našim východiskovým bodom. Samozrejme nemohli chýbať typické preliačiny nachádzajúce sa v porchovej glazúre keramického zeleného vajíčka. Zapracovali sme ich do gumy stabilizátora v zadnej časti päty."

Dámska verzia je o niečo krajšia ako pánsky variant. Bočný kovový textil má trochu viac lesku a sieťovina na prednéj časti tenisky je o niečo kompaktnejšia. Big Green Egg detaily sú však na oboch teniskách rovnaké. Všetko je v detailoch:

Linka bieleho dymu. Úplne prvým dizajnovým detailom na papieri bola tenká biela čiara, ktorá sa hadí z prednej časti tenisky až po koniec bočnej časti. Biela čiara teda predstavuje dym, ktorý sa špirálovito vlní z komína zeleného vajíčka počas grilovania. Floris a jeho dizajnérsky tím považovali oblak dymu za peknú metaforu uvoľnenej atmosféry, ktorá vládne počas grilovačky na terase. Okrúhle gumenné logo s veľkým bielym "F" a nápisom pozor horúce "Caution Hot" "Big Green Egg" na zadnej časti päty symbolizuje regulačný komínový vrchnách nachádzajúci sa na kupoly vajíčka. 3D nápis Big Green Floris  vystupujúci zo zelenej gumy vytvarovanej v efekte dutiniek glazúrovaného keramického povrchu zeleného vajíčka symbolizuje spojenie značiek Big Green Egg a Floris van Bommel. Na návrh boli použité pôvodné 3D súbory od Big Green Egg. Do hnedého koženého jazyka tenisiek je zakonponované logo „Floris van Bommel“ na vnútornej strane jazyka a "Big Green Egg logo špeciálnej edície na vrchnej strane jazyka. Originálne tenisky v limitovanej edícii Big Green Egg predstavujú výrobný fortieľ továrne na topánky Van Bommel. Cieľom vývoja bolo vyvinúť tenisky tak, aby vyzerali ako nástroj, ktorý používate pri varení na Big Green Egg. Podrážka sa vyvinula špecialne tak, aby predstavovala chôdzu po žeravom uhlí, aj preto sme zvolili zafarbenie niektoré čapov na behúni podrážky do žiarivo oranžovéj farby. Predpokladáme, že aj u vás budú evokovať pocit zo žeravých uhlíkov.

Detaily tenisky sú vyrobené zo zmesi jaseňovej gumy, zeleného semišu „Big Green Egg“, dymovej sieťoviny na prednej časti chodidla a čierneho semišu na priehlavku. Cez ňu sa ako prízvuk kľukatí biela čiara dymu. Farba žeravých uhlíkov je zapracovaná v spodnej časti podošvy.

16273/00
5 ks.

Špecifické referencie