CHCETE VEDIEŤ, ČO Z PRÍSLUŠENSTVA BIG GREEN EGG BY VÁM ROZHODNE NEMALO CHÝBAŤ PRI VARENÍ?

CHCETE VEDIEŤ, ČO Z PRÍSLUŠENSTVA BIG GREEN EGG BY VÁM ROZHODNE NEMALO CHÝBAŤ PRI VARENÍ?

Nezáleží na tom, ako dlho vlastníte Big Green Egg, vždy pre vás existujú nové možnosti preskúmania je špeciálna panvica na prípravu chutných gulášov a polievok? Na svojom Big Green Egg môžete variť nielen nenáročné ale aj veľmi zložité a kombinované jedlá a to jednoducho a pohodlne. Na všetky prípady pre vás máme vhodné doplnky, ktoré budú pre vaše kulinárske zámery nepostradateľné.


V PRVOM RADE: ČO NAJLEPŠIE UMIESTNENIE


Cesta od jednoduchého zeleného vajíčka Big Green Egg po kompletnú vonkajšiu kuchyňu si vyžaduje značný zámer, no každý model Big Green Egg si predsa zaslúži to najlepšie umiestnenie vo vašej rodine. Smelo môžete začať s malým nosičom, stolovým podstavcom, integrovaným mobilným podvozkom v kombinácii s praktickými akáciovými poličkami a aspoň o niečo si tak rozšíriť pracovný priestor. Alebo sa môžete po kúpe vajíčka okamžite rozhodnúť a zaobstarať si akáciový stôl s veľkým pracovným priestorom, prípadne rovno si vyskladať modulárny pracovný stôl či kompletne priestorovo bohatú vonkajšiu kuchyňu. Nech už si vyberiete čokoľvek, vždy sa uistite, či je medzi spodnou časťou keramickej základne a podkladom dostatočná medzera, aby vaše zelené vajíčko malo kde uvoľňovať teplo. Ak budete zelené vajíčko Big Green Egg osadzovať do svojej vonkajšej kuchyne svojpomocne, rozhodne si zakúpte stolový podstavec alebo nosič na jeho bezpečné umiestnenie.

 


ZÁKLADY, KTORÉ JEDNODUCHO MUSÍTE MAŤ


Bezpečnosť je u nás na prvom mieste! Ochranné pomôcky ako sú napríklad žiaruvzdorné rukavice či špeciálne grilovacie kliešte nevyhnutnosťou. Rovnako tak kvalitné drevné uhlie a zapaľovače, ktoré sú popri prvotriednych surovinách rovnako dôležité a tým pádom sme vymenovali dve sady nevyhnutných pomôcok a príslušenstva, ktoré máme v ponuke v tej najlepšej profesionálnej kvalite. Ak už nejaké zásoby pre grilovanie máte (z rôznych iných zdrojov) istite sa, že vždy používate stopercentne prírodné drevné uhlie rovnako ako i zapaľovače (doporučujeme rýchly elektrický alebo prenosný plynový či batériový). U nás sú materiály v prírodnej kvalite, čo zabraňuje tomu, aby sa nežiadúci dym s chemickými prísadami dostal do vášho jedla a v neposlednom rade do keramiky vášho Big Green Egg. A nakoniec, samozrejme nezabudnite na kutáč, lopatku na popol, gg kliešte, vyberač roštov a čistič roštov, ktoré tvoria nerozlučné pomôcky pre základnú údržbu zeleného vajíčka po každom varení.


Vysoko odporúčame vyskúšať základné príslušenstvo, ktoré rozširuje možnosti varenia v zelenom  vajíčku Big Green Egg , či sú v prípade technologicky správne pripraveného jedla nevyhnutnosťou. S konvEGGtorom ako tepelným štítom sa sami presvedčíte, že môžete vo vajíčku variť  aj nepriamo. To vám umožní premeniť svoje Big Green Egg na klasickú rúru určenú na konvekčné pečenie, kde ingrediencia nie je pripravovaná priamo na žeravom uhlí, ako tomu býva u väčšiny vonkajších grilov. Takéto pečenie je tiež ideálne na pomalé pečenie pri nízkej teplote ale rovnako tak na prípravu chutne upečeného koláča. Že vy radšej často grilujete? Potom si rozhodne zaobstarajte liatinový rošt, ktorý je pri grilovaní alfou a omegou, nakoľko okrem toho, že mimoriadne dobre absorbuje teplo, tiež ho dokonale prenáša do ingrediencie. Vďaka takto distribuovanej teplote v ingredienciách bohatých na prírodné cukry tieto cukry lahodne karamelizujú a zabezpečujú tvorbu diamantového vzoru, čiarkovania v mieste dotyku ingrediencie s povrchom liatinového roštu, pričom jedlo sa stáva chuťovo výraznejšie.


CHCETE SI VARENIE UĽAHČIŤ?


 

1-dielny kôš pre konvektor je ideálne multifunkčné príslušenstvo, ktoré varenie vo vajíčku ešte viac uľahčuje. Vďaka rukoväti umiestnenej na koši môžete konvektor, WOK či liatinový i antikorový rošt umiestniť bezpečne do zeleného vajíčka maximálne bezpečne a to jediným ľahkým pohybom a rovnako tak opätovne toto príslušenstvo vybrať. Ak použijete kôš pre konvektor, potom bude váš rošt vo vajíčku v mierne vyššej úrovni.


Chcete počas varenia v Big Green Egg meniť rošty? To môžete ľahko urobiť pomocou špeciálnych kliešťov. Ak ste zarytý mäsožravec, ktorý miluje jedlá pripravované technikou dlhého varenia pri nízkej teplote, potom vás určite poteší obdĺžniková odkvapkávacia miska, ktorá sa umiestňuje nad konvektor pod rošt, na ktorej sa nachádza vaše mäsko. To zabráni odkvapkávaniu tukov a štiav, ktoré sa uvoľňujú počas varenia na konvektor a znečisťujú ho.

 


PRE KULINÁRA - ZAČIATOČNÍKA


Osvojili ste si schopnosť udržať teplotu svojho vajíčka pod dokonalou kontrolou a už aj máte zopár svojich TOP obľúbených receptov? Potom, zdá sa, nastal čas na niekoľko ďalších doplnkov, ktoré ešte viac expandujú vaše kulinárske zručnosti. Ak ešte nie ste majiteľom teplomera s okamžitým načítaním teploty je čas, aby ste si ho zadovážili. Práve tak rýchlo a presne skontrolujete teplotu jadra mäsa a rýb počas ich prípravy a zaistíte tak ich dokonalú úpravu. Plánujete využiť techniku pomalého varenia pri nízkej teplote ? Potom je obzvlášť praktické zadovážiť si diaľkový teplomer s dvojitou sondou. Tento teplomer jednoducho zasuniete do mäsa ešte pred prípravou. Potom už len počkáte na upozornenie, ktoré oznámi, že vaše jedlo dosiahlo požadovanú teplotu.


Kameň na pečenie a zelený liatinový pekáč sú rovnako tak cenným doplnkom do vašej zbierky doplnkov Big Green Egg. S pomocou kameňa a v kombinácii s konvektorom  môžete vo svojom zelenom vajíčku  pripraviť vynikajúci podplameník alias Flammkuchen, pizzu alebo chutné brownies. A nakoniec, skutočnosť, že ste fanúšikom komunity Big Green Egg môžete deklarovať našim originálnym tričkom, čiapkou, svetrom alebo jedným z ďalších predmetov z kolekcie oblečenia Big Green Egg určených pre skutočných fanúšikov varenia vo vajíčku.

 


ĎALŠIA ÚROVEŇ VARENIA


V prípade, že sa do varenia vo vajíčku pustíte všetkými desiatimi, iste budete chcieť napredovať a čeliť ďalším a ďalším gastronomickým výzvam. Pomocnú ruku Vám v tom prípade ponúka 5-dielna súprava EGGspander, pomocou ktorého si vo svojom Big Green Egg pripravíte kompletné a rozmanité jedlo naraz, a to buď priamym alebo aj nepriamym spôsobom varenia (viaczónové varenie). Konvektor je v tomto prípade základom tajomstva dokonale prevedeného viaczónového varenia a tiež je v tomto prípade možné s antikorovým roštom kombinovať ďalšie doplnky, akými sú napríklad sú polovičný liatinový rošt, polovičný kameň na pečenie či liatinová panvica plancha. Chcete ešte viac rozšíriť kapacitu varenia? Jednoducho umiestnite vyvýšený rošt na kôš pre konvektor a súčasne tak v Big Green Egg pripravíte ešte viac surovín.


Zdokonalením znalostí vašich kuchárskych techník ľahko posuniete kvalitu svojich jedlá na vyššiu úroveň. A nielen techník. Drevné uhlie Big Green Egg je síce pomerne neutrálne, no pridaním drevených štiepok a drevených kúskov z rôzneho typu dreva pomôže dodať vašim pripravovaným ingredienciám extra  arómu. Spôsob a dĺžka údenia budú závisieť od použitej ingrediencie, ktorú budete údiť a tiež od toho, ako dlho bude jej údenie trvať. Jedna vec je ale istá. Akonáhle objavíte čaro ​​údenia v Big Green Egg, túto techniku prípravy si rozhodne zamilujete.

 


OBĽÚBENÉ U PROFÍKOV


Varte ako profesionál! Pýtate sa ako?  No predsa s doplnkami, ktoré používajú profesionáli! Tie pozostávajú z rôznych typov panvíc, rovnako ako to vidíte v kuchyni každého uznávaného profesionála. Toto príslušenstvo je v našej ponuke určené aj pre nadšencov a poloprofesionálov. Sortiment Big Green Egg pozostáva z rôznych typov panvíc, z ktorých každá má svoje jedinečné a špecifické funkcie. Wok z uhlíkovej ocele hovorí sám za seba. Odteraz si môžete vo svojom zelenom vajíčku pripraviť ľubovoľné smažené jedlo, ktoré vám príde na myseľ. Keď vložíte wok do koša pre konvektor, bude visieť tesne nad žeravým drevným uhlím. Uhlie bude vytvárať intenzívne teplo, ktoré nemá konkurenciu.


Z ponuky našich liatinových panvíc môžete na prípravu jedla – pečenie i dusenie použiť našu malú univerzálnu liatinovú panvicu, ktorú môžete dokonca využiť aj ako pekáč. Ešte predtým sa však uistite, že ste na spodok panvice umiestnili plát papiera na pečenie, aby sa dal finálny produkt z panvice ľahko vybrať. Ste väčšia partia ľudí a radi by ste varili niečo objemnejšie? V takom prípade je jasnou voľbou naša veľká liatinová panvica. Na prípravu omáčky je k dispozícií liatinová panvica na omáčky, ktorá je ideálna na prípravu či ohrev omáčky, alebo jednoducho len na rozpustenie masla. Vďaka svojej praktickej veľkosti sa táto malá panvica ľahko umiestňuje kdekoľvek na rošt, zatiaľ čo vy robíte niečo iné a vy po čase zistite, že sa stala vašim neodmysliteľným pomocníkom.


Liatinový pekáč je rovnako nepostradateľný pomocníkom v každej kuchyni. Je vyrobený z kvalitnej liatiny, ktorá dobre udržuje teplo a rovnomerne ho distribuuje. Liatinový pekáč využijete na mnohé prípravy, napríklad na chutný guláš, polievku či na vyprážanie a pečenie. Zelený  liatinový pekáč funguje rovnako, ale vďaka smaltovanému povrchu je vhodný aj vtedy, ak si chcete svojpomocne pripraviť kompóty, marmelády alebo číre omáčky či ragú. Veko zeleného liatinového pekáča môžete navyše využiť aj ako formu na pečenie. Ideálne využitie!


NAŠE NAJLEPŠIE VYCHYTÁVKY


Urobte si varenie ešte zábavnejším pomocou praktického kuchynského náradia a zaujímavých vychytávok. Keramické sedátko na prípravu toho najšťavnatejšieho kurčaťa na svete, praktické bavlnené utierky Big Green Egg alebo robustný drevený lopár, doska na krájanie, všetko s logom Big Green Egg? Aj to pre vás máme v ponuke.


Drapáky na trhanie mäsa sú ďalšou vychytávkou do kuchyne, s ktorou si ľahko pripravíte obľúbené trhané bravčové mäso. Pre nadšencov  Big Green Egg máme samozrejme v ponuke aj niekoľko fanúšikovských predmetov, ktorými môžete obdarovať ďalších vlastníkov zeleného vajíčka.  Niektoré sú funkčné a iné len tak pre zábavu, no vždy potešia každého Big Green Egg fanúšika! A o to predsa ide, o potešenie nielen chuťových buniek, ale aj o zábavu a nadšenie z varenia.


Všetky komentáre